www.pujcovnalyziolomouc.cz
Dětské skicentrum
Facebook
Počítadlo
Online: 1
Dnes: 38
Včera: 65
Celkem: 58506
Úvodní stránka > Poradna > Jak vybrat helmu

Jak vybrat helmu


V první řadě při výběru lyžařské nebo snowboardové helmy, je potřeba dbá na to, aby helma splňovala bezpečnostní normu CE EN 1077. Dále platí pravidlo - vyšší cena = větší kvalita a větší bezpečnost. Tudíž doporučujeme na helmě velmi nešetřit.

U lyžařské přilby je hned vedle bezpečnosti důležité také pohodlí. Helma musí na hlavě sedět a nesmí ani nikde tlačit. Pokud je větší, můžete použít kuklu nebo bezešvou čepici.

Výrobci se dnes snaží o to, aby prodávané helmy byly co nejlehčí a lyžař tak namáhal svou krční páteř i šíjové svalstvo co nejméně. Na váhu helmy se tak hledí nejvíc u dětí. Velikost udávají výrobci  v centimetrech.


Lyžařskou helmu je potřeba i správně nosit. Účelně nasazená helma začíná už 2 cm nad obočím a chrání i čelo.

Některé helmy mají vnitřní prostor regulovatelný, což oceníte opět hlavně u dětských modelů. Další rozdíly mezi jednotlivými typy spočívají ve vnitřním zateplení. Některé modely mívají polstrování vyjímatelné, což je výhodné hlavně proto, že ho lze snadno vyprat. U pevně vsazeného polstrování je však možné toto jednoduše vyřešit použitím kukly nebo tenké čepice. Vedle tepelné ochrany nabízí spousta modelů i odvětrávání ve formě otvorů ve skeletu.
Novinkovač
Zadejte svou adresu pro odebírání informací o novinkách a slevách.