www.pujcovnalyziolomouc.cz
Dětské skicentrum
Facebook
Počítadlo
Online: 1
Dnes: 25
Včera: 58
Celkem: 56498
Úvodní stránka > Poradna > Jak vybrat hole

Jak vybrat hole

U začínajících dětí nejsou hůlky po dlouhou dobu nutné. Nejprve se musí naučit ovládat perfektně lyže, hůlky se jim budou ze začátku plést, tím se zvyšuje riziko pádu a v neposlední řadě zranění, proto není opravdu kam spěchat. Děti bez hůlek se lépe soustředí na samotnou jízdu a techniku. Hůlky jsou zapotřebí teprve tehdy, pokud má dítě problémy s rovnováhou, zde poslouží k získání sebejistoty.

Pokud zvládnou jízdu v pluhovém oblouku, pak se mohou přidat i hůlky.

U sjezdových holí je důležitá především délka, pružnost a ohebnost. Jejich využití je velmi široké a individuální. Důležitým kritériem pro správný výběr je délka, materiál a použití.

Jak vybrat správnou délku holí?

  • od výšky postavy odečteme 50 cm a dostaneme optimální délku holí.
  • ve stoje v civilu při úchopu obrácené hole pod kroužkem má být zápěstí vodorovné, případně malinko skloněné k zemi.
 

Rozdělení hůlek:

Závodní hole
závodní sjezdové hole jsou většinou z karbonu. Závodní modely např. Leki vyvinuly speciální spojení mezi hůlkou a rukavicí.

Sportovní hole
se vyznačují kompozitovým tubusem, případně jsou v kombinaci s hliníkem a kompozitem, propracovaným madlem a páskem. Hole jsou lehké, pevné a pružné. 

Rekreační hole
jsou převážně se slitiny hliníku, určené pro rekreační lyžaře, kteří vyžadují od holí pevnost a pohodlí. 

Při výběru se přihlíží také k rukojeti a pásku

Plastové rukojeti
nalezneme na levnějších typech holí, jsou sice levné, ale neforemné a často v rukavicích kloužou, nesedí tak jak bylo zapotřebí. Levné hole mají obyčejný nylonový pásek s plastovou přezkou.

Rukojeti z měkkého materiálu
nalezneme na dražších sportovních holích. Výhoda těchto madel spočívá v měkkosti, díky gumě hůlky skvěle sedí v rukavici. Pokud podpoříte kvalitní madlo s kvalitními rukavicemi, pak Vám hole nabídnou maximální požitek z jízdy. U dražších modelů se setkáme s kvalitnějšími pásky (protiskluzové a polstrované)

Z jakého materiálu jsou hole?
Tubusy jsou stále častěji z hliníkových slitin. Hole s nejvyšší pevností materiálu jsou označeny 7075 (F65-55). Nižší pevnost vykazuje slitina 5083 (F50-45) a nejnižší 5086 (F38-40). Hole z těchto slitin jsou převážně rekreační. Dáme můžeme mít hole v kombinaci s hliníkem a kompozitem, jedná se o dražší sportovní hole.


 

Novinkovač
Zadejte svou adresu pro odebírání informací o novinkách a slevách.