www.pujcovnalyziolomouc.cz
Dětské skicentrum
Facebook
Počítadlo
Online: 1
Dnes: 38
Včera: 65
Celkem: 58506
Úvodní stránka > Poradna > Jak vybrat lyžařské boty

Jak vybrat lyžařské boty


Při výběru dětských lyžařských bot rodiče obvykle hřeší podobně, jako v případě lyží – totiž vybírají boty příliš velké. Efekt je podobný – boty vydrží, lyžařské nadšení už ne.

Dítě ve velkých botách plave, nemůže pořádně nakleknout, protože se mu zvedá pata a z bot vypadává. Kontrola lyží je pak nulová a dítě je rádo, že se nějak dostalo z kopce dolů.

Dětské lyžařské boty vybírejte maximálně o centimetr větší, než kolik měří noha dítěte. Ideální je při zkoušení vyndat z boty stélku, postavit na ní nohu dítěte a hned uvidíte, kolik místa ještě zbývá před prsty. 

Pro menší děti jsou vhodné jednopřezkové boty se zadním nástupem, které si dítě bez problémů zvládne obout i samo. Větším dětem už vyberte boty s předním nástupem a dvěmi až třemi přezkami, aby měly lepší oporu nohy a mohly zlepšovat lyžařskou techniku.

Lyžařské boty se od sebe odlišují také tvrdostí skeletu, která je reprezentována hodnotou flexe. Ta se různí napříč všemi druhy bot, nejnižší flexi (od 50) mívají lyžáky výhradně orientovány na komfort. Ty jsou určeny začátečníkům a mírně pokročilým jezdcům, kteří si potřebují zvyknout na zátěž. Středně vysokou flexi (cca 80) mají sportovnější boty, které kloubí komfort s torzní tuhostí skeletu. Tento typ bot je určen pokročilejším jezdcům, kteří si troufají i na strmější sjezdy. Nejvyšší flexi (až 150) mají závodní lyžáky, kterých využívají profesionální sportovci nebo ostřílení členové horských služeb.

 

Novinkovač
Zadejte svou adresu pro odebírání informací o novinkách a slevách.